قوانین و مقررات

سند حاضر قرارداد حقوقی و لازم الاجرا بین کاربر سایت (یعنی شما و یا کاربر یا خریدار) و وب‌سایت دهکده سی ام اس است. دهکده سی ام اس طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون تجارت الکترونیکی و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده فعالیت می‌نماید. در صورتی که کاربر اقدام به عضویت و استفاده از خدمات سامانه دهکده سی ام اس را داشته باشد، لازم است متن قوانین و مقررات که در اینجا قرارداد قید شده است به نحو کامل مطالعه و سپس اقدام به استفاده از وب‌سایت یا عضویت در آن کند.

ثبت نام (عضویت) در دهکده سی ام اس و اقدام به خرید به منزله تایید قرارداد و گاهی کامل کاربر از مفاد و شرایط آن است. کاربر همچنین می‌پزیرد که رابطه بین دهکده سی ام اس و ایشان توسط این قرارداد سامان داده شود و هرگونه تراکنش مالی و غیرمالی بین طرفین تحت پوشش این قرار خواهد بود. در صورتی که مواردی از این قرارداد یا کلیت آن مورد توافق کاربر نباشد، حق استفاده از خدمات دهکده سی ام اس را ندارد. این توافق براساس ماده ۵ قانون تجارت الکترونیک و ماده ۱۰ قانون مدنی تنها مرجع مورد قبول در روابط دهکده سی ام اس و کاربران خواهد بود.

به دلیل اهمیت این سند و نیز به منظور تسهیل مطالعه برای کاربر، هر ماده در بخش‌های مرتب شده برای شما فراهم گردیده‌‌ است. لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج در قرار داد حاضر، جایگزین کلیه توافق قبلی و فی‌مابین کاربر و دهکده سی ام اس محسوب می‌شود.

الف – تعاریف
– فروشگاه آنلاین: فروشگاهی بر بستر اینترنت که امکان فروش و ارائه محصولات، خدمات و دریافت وجه متقابل آن به صورت برخط و بلادرنگ از طریق آن میسر است.
– محصولات دیجیتال: کالاها و خدماتی که امکان ارائه و دریافت آن‌ها از طریق اینترنت وجود دارد.
– پلتفرم دهکده سی ام اس: یک فروشگاه آنلاین برای فروش محصولات دیجیتالی مانند ابزارهای طراحی وب‌سایت ( مانند سیستم مدیریت محتوای وردپرس، اسکریپت و غیره) و فایل‌های گرافیکی و عکس است که بعنوان حق‌العمل کار طبق قانون تجارت عمل می‌نماید.

– کاربر: هر شخص حقیقی یا حقوقی از دهکده سی ام اس استفاده می‌کند. اشخاص با ثبت نام در سامانه دهکده سی ام اس و فشردن دکمه ثبت نام اعلام می‌کنند که کلیه مفاد قرارداد را مطالعه کرده و براساس آن اقدام به بهره برداری از سامانه دهکده سی ام اس می‌نمایند.

– خریدار: کاربری است که به عنوان شخص حقیقی یا حقوقی، اقدام به ثبت سفارش و پرداخت هزینه محصولات به صورت آنلاین که در دهکده سی ام اس عرضه شده است می‌نماید.

– حساب کاربری: حساب کاربری کاربر در سایت دهکده سی ام اس به آدرس https://dehkadeh-cms.com/myaccount که کاربر از طریق این حساب می‌تواند فهرست محصولات خریداری شده خود را مشاهده کند. همچنین در این حساب می‌تواند به تمامی فاکتورهای خرید و دریافت به‌روز رسانی‌های محصولات دسترسی داشته باشد.

– محصول: هر یک از محصولات ارائه شده توسط دهکده سی ام اس منتشر گردیده‌است
– محصولات بومی‌سازی شده: این محصولات از منابع خارجی معتبر خریداری شده و عبارت‌های قابل ترجمه به زبان شیرین فارسی ترجمه شده و سبک نمایش بخش‌های مختلف آن (محصول) نیز برای زبان فارسی (جهت راست به چت) اصلاح شده است.

– تحویل محصول: منظور از تحویل محصول، اعطای مجوز بهره برداری از محصول موردنظر خریدار از طریق ارائه لینک دانلود محصول موصوف و یا ارائه دسترسی براساس فاکتور و یا قرارداد بین کاربر و دهکده سی ام اس است.

– شارژ الکترونیکی: یک محصول الکترونیکی معمولاً مختص همان فروشگاه آنلاین است که کاربران با خرید و پرداخت مبلغ آن از طریق درگاه‌های بانکی موجودی موجودی حساب کاربری خود را افزایش می‌دهند. معمولاً با خرید شارژ الکترونیکی، مبلغی نیز به‌عنوان جایزه به کاربر (مشتری) اختصاص می‌یابد. امکان افزایش شارژ برای مدیر سیستم نیز مهیا است.

– موجودی حساب کاربری: یک مفهوم انتزاعی از موجودی حساب کاربری مرسوم که هنگام خرید و فروش آنلاین جهت نگهداری اطلاعات حساب افراد (اعتبار) در فروشگاه آنلاین استفاده می‌شود. اعتبار موجود در موجودی حساب کاربری از طریق خرید شارژ الکترونیکی قابل‌افزایش است و معمولاً در صورت وجود اعتبار کافی در موجودی حساب کاربری کاربر، برای پرداخت صورتحساب، نیازی به استفاده از درگاه‌های پرداخت نیست.

– درگاه پرداخت: یک سرویس تجارت الکترونیک است که کارت‌های بانکی را برای پرداخت جهت فروشگاه‌های آنلاین و سنتی پردازش می‌کند. درگاه پرداخت انتقال اطلاعات کلیدی بین پورتال پرداخت وب‌سایت دهکده سی ام اس به پردازنده/بانک را تسهیل می‌کند.

– تیکت: سند الکترونیکی که حاوی مکاتبات خریداران، و سایر کاربران با مجموعه مدیریتی سامانه دهکده سی ام اس است.
– پشتیبانی: منظور از پشتیبانی، پاسخگویی به مشکلات مربوط به عملکرد محصول در محیط تست وردپرس است.
– وردپرس: یک سیستم مدیریت محتوا یا CMS در زبان انگلیسی برای راه‌اندازی و ایجاد وب‌سایت است.
– ووکامرس: بخشی از سامانه دهکده سی ام اس است که با آن می‌توان عملیات خرید و فروش را برای وردپرس فراهم کرد.
– افزونه وردپرس: محصول الکترونیکی که به منظور افزایش امکانات سایت‌های وردپرسی است.
– اسکریپت: قطعه کد آماده‌ای است که به منظور انجام عملیات مشخصی به کار گرفته می‌شود.

ب – مجوز استفاده

 1. با توجه به این مفاد قرارداد حاضر، دهکده سی ام اس حق استفاده غیرانحصاری، قابل فسخ و غیرقابل انتقال از سامانه دهکده سی ام اس را به کاربر اعطا می‌کند. کلیه حقوق، ماکیت و منافع سامانه دهکده سی ام اس در مالکیت انحصاری دهکده سی ام اس است.
 2. کاربر می‌پزید صرفا استفاده کننده سامانه دهکده سی ام اس است و لذا هیچ گونه رابطه استخدامی، پیمانکاری و مشارکت و نظایر آن با دهکده سی ام اس را ندارد و بدین سبب نمی‌تواند مدعی حقی گردد.

ج – مدت قرارداد
قرارداد حاضر به مدت یک سال از تاریخ ثبت نام کاربر در سامانه دهکده سی ام اس است. در صورتی که طبق بخش “ک” حساب کاربری مسدود نگردد، قرارداد به صورت خودکار به صورت یک ساله مجدداً تمدید می‌گردد.

د – نمایندگی
کاربر تظمین می‌نماید که بعنوان اصیل و نه به نمایندگی از شخص دیگر از پلتفرم دهکده سی ام اس استفاده می‌کند. لذا در صورتی که به نمایندگی از شخص دیگری درصدد استفاده از سامانه دهکده سی ام اس باشد، بدین وسیله تظمین می‌نماید که حق پذیرفتن شرایط و مفاد قرارداد حاضر به نمایندگی از شخص موصوف را دارد.

هـ – حساب کاربری
۱.برای استفاده از خدمات سامانه دهکده سی ام اس، بایستی هر کاربر، اعم از شخص حقیقی یا حقوقی یک حساب کاربری ایجاد نماید.
۲.کاربر مطلع است صرفاً اشخاصی که بیش از ۱۸ سال سن و واجد اهلیت قانونی باشند حق استفاده از سامانه دهکده سی ام اس و خرید محصول را دارا هست. لذا در صورتی که کاربر زیر ۱۸ سال سن داشته باشد، صرفاً از طریق والدین یا قیم قانونی خود می‌تواند حساب کاربری داشته باشد.

 1. کاربر می‌پزیرد اطلاعات خواسته شده در زمان ثبت نام و خرید محصول را به صورت صحیح و به‌روز وارد کنند و مسئول عدم صحت اطلاعات اعلام شده برعهده شخص کاربر است. در صورت اثبات خلاف این موضوع، دهکده سی ام اس مجاز به پیگیری قضایی نزد مراجع ذی‌صلاح است. همچنین در صورت ایجاد تغییر اطلاعات ، کاربر ملزم به تغییر و به‌روز رسانی اطلاعات است، در غیراینصورت تا زمان به‌روز رسانی اطلاعات، اطلاعات قبلی مبنای عمل قرار می‌گیرد.
 2. کاربر موظف است، صرفاً با ایمیل و شماره همراه متعلق به خود نسبت به ثبت نام در سامانه دهکده سی ام اس اقدام کند.
 3. هر شخص صرفاً می‌تواند یک حساب کاربری داشته باشد.
 4. در هنگام ثبت نام، کاربر نام کاربری و کلمه عبور خود را تعیین می‌کند. مسئولیت حفظ محرمانگی اطلاعات حساب کاربری برعهده صاحب اطلاعات است. مسئولیت هرگونه اتفاقی که در نتیجه غفلت یا کوتاهی صاحب اطلاعات حادث شود، صرفاً بر عهده وی است. کاربر بدین وسیله موافقت می‌کند هرگونه استفاده غیرمجاز از حساب کاربری و کلمه عبور خود یا هرگونه اقدام مخل امنیت را سریعاً به دهکده سی ام اس اطلاع دهد. تا زمانی که اطلاع‌رسانی در دهکده سی ام اس انجام نشده است، مسئولیت همه فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهده‌ی وی خواهد بود.
 5. کاربر حق ندارد به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهد یا حساب خود را به شخص حقیقی یا حقوقی دیگری منتقل کند و مسئولیت همه فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص حقیقی و حقوقی نسبت به خدمات مربوط به دهکده سی ام اس انجام می‌شود به عهده‌ی کاربری که اطلاعات هویتی وی ثبت شده است خواهد بود.

۸.مسئولیت‌های قانونی بهره‌برداری از خدمات دهکده سی ام اس در مورد کاربر شخص حقوقی، متوجه مدیران مجموعه‌ای مذکور است.

 1. کاربر آگاه است با ثبت نام در وب‌سایت دهکده سی ام اس، ممکن است در راستای معرفی محصولات و خدمات و یا اطلاع‌رسانی رویدادها، ایمیل و یا پیامی را از سامانه دهکده سی ام اس دریافت نماید.
 2. کاربر می‌پذیرد که دهکده سی ام اس ممکن است از طریق ارسال پیامک به شماره از قبل تعریف شده یا ایمیل به نشانی اعلامی توسط کاربر در زمان احراز هویت به عنوان راه ارتباطی دهکده سی ام اس با وی استفاده کند. کاربر آگاه است که احراز هویت ممکن است در بازه‌های زمانی که توسط دهکده سی ام اس تعیین می‌شود، صورت می‌گیرد.

و – مالکیت معنوی

 1. کلیه محتوای سامانه دهکده سی ام اس و طراحی آن از جمله علائم تجاری، لوگو، قالب سایت، اثراتی که تحت حمایت قانون حمایت از حقوق مولفان و مصنفان و هنرمندان مصوب سال ۱۳۴۷ هستند، متن، گرافیک، دکمه‌ها، تصاویر، صداها، کلیپ‌های تصویری، داده‌های گردآوری شده و نرم‌افزار متعلق به دهکده سی ام اس بنا به مورد و تحت حمایت قوانین جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون تجارت الکترونیکی مصوب سال ۱۳۸۲ و قانون جرائم رایانه‌ای مصوب سال ۱۳۸۸ است.
 2. علامت تجاری در دهکده سی ام اس چه ثبت شده باشند یا خیر، متعلق به دهکده سی ام اس است و به موجب قرار داد حاضر هیچ مجوزی برای استفاده از آن‌ها داده نشده است و نمی‌توان بدون رضایت کتبی از دهکده سی ام اس بنا به مقتضی استفاده نمود.
 3. همه مطالب در دسترس از طریق وب‌سایت دهکده سی ام اس جزئی از اموال دهکده سی ام اس محسوب می‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار دهکده سی ام اس است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگیرد قانونی را برای دهکده سی ام اس محفوظ می‌دارد. کاربران مجاز به بهره برداری از مطالب و اطلاعات موجود در دهکده سی ام اس صرفاً با مقاصد شخصی و با حفظ نام سامانه دهکده سی ام اس هستند.

ز – مالکیت معنوی محصولات

 1. کاربر می‌پذیرد با خرید هر محصول، در واقع صرفاً مجوز بهره‌برداری از آن به صورت غیرانحصاری، غیرقابل انتقال، بدون محدودیت زمانی و نصب بر روی دامنه به وی اعطا شده است.
 2. کاربر می‌پذیرد که استفاده از مجوز بهره‌برداری محصول، بایستی طبق مفاد و شرایط قرارداد حاضر صورت گیرد.
 3. کاربر آگاه است که فروش و پخش محصولات در سایر وب‌سایت‌ها و پلتفرم‌ها، خسارات جبران ناپذیری را به دهکده سی ام اس و مجموعه آن وارد می‌نماید. بنابراین کاربر می‌پذیرد در صورتی که به سبب فعل یا ترک فعل وی، محصولات خریداری شده در سامانه دهکده سی ام اس، در سایت یا پلتفرم دیگر حتی با اعمال تغییرات، به صورت معوض یا رایگان در دسترس شخص ثالث قرار گیرد، به منظور جبران خسارت دهکده سی ام اس، علاوه بر پرداخت کلیه مبالغی که بابت فروش و پخش محصولات شخصاً یا شخص ثالث وصول کرده است، مبلغ دویست میلیون ریال معادل بیست میلیون تومان به وی پرداخت نماید.

ح – مسئولیت محدود

 1. دهکده سی ام اس هیچ گونه ضمانتی مانند بی‌عیب بودن و امنیت و غیره خدمات سامانه دهکده سی ام اس را نمی‌دهد. همه ضمانت‌های کتبی و شفاهی در مورد خدمات دهکده سی ام اس که توسط کارکنان و مجموعه آن ارائه می‌شوند فاقد اعتبار است. دهکده سی ام اس تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی (مانند از دست رفتن اطلاعات سایت شما) نخواهد بود.
 2. سامانه دهکده سی ام اس در قبال محصولات بومی‌سازی شده که دارای باگ یا عدم سازگاری با سایر افزونه‌های وردپرس یا هسته وردپرس هستند و این مشکلات تنها توسط طراح آن قابل حل است، هیچ مسئولیتی ندارد.
 3. پشتیبانی محصولات دهکده سی ام اس، به منزله ارائه آپدیت‌‌ها، حل مشکلات مربوط به نسخه بومی شده است. دهکده سی ام اس خارج از این موارد ذکر شده، تعهدی نسبت به کاربر/خریدار ندارد.
 4. سامانه دهکده سی ام اس هیچ مسئولیت و تعهدی بابت آموزش محصولات به خریدار نخواهد داشت.

ط – حل و فصل اختلافات
کلیه اختلافات و دعاوی ناشی از این قرارداد و یا در ارتباط با آن از جمله در خصوص انعقاد، اعتبار، فسخ، تفسیر یا اجرای آن ابتدا از طریق مذاکره طرفین حل و فصل خواهد شد. در صورت عدم انجام مذکرات و یا عدم حصول نتیجه ظرف یک ماه پس از بروز اختلافات، هر یک از طرفین می‌توانند اختلافات را به مرکز داوری سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران ارجاع نمایند که مطابق آئین داوری آن مرکز به صورت قطعی و لازم الاجراء حل و فصل گردد. داور علاوه بر مقررات حاکم، عرف تجارت ذیربط را نیز مراعات خواهد نمود. شرط داوری حاضر، موافقتنامه‌ای مستقل از قرارداد اصلی تلقی می‌شود و در هر حال لازم الاجراء است.

ی – پرداخت

در صورتی که کاربر با کلاهبرداری رایانه‌ای یا سایر جرائم رایانه‌ای یا بدون اخذ مجوز، به واسطه اطلاعات حساب بانکی و کارت بانکی شخص ثالث اقدام به خرید محصول نماید و بدین سبب دهکده سی ام اس متحمل خسارت از جمله به حو غیر انحصاری پرداخت هزینه اخذ وکیل، هزینه رفت و آمد به مراجع رسیدگی و هزینه دادرسی گردد و یا به پرداخت مبلغی محکوم شود، مکلف به پرداخت ۱۰ برابر هزینه‌های صورت گرفته به دهکده سی ام اس خواهد بود.

ک – قطع خدمات و مسدود سازی حساب کاربری

 1. دهکده سی ام اس در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد که عضویت یک کاربر می‌تواند برای دهکده سی ام اس یا سایر کاربران مطلوب نباشد، طبق صلاحدید و تشخیص خود حق حذف دسترسی کاربر مذکور به خدمات دهکده سی ام اس را دارد. این موضوع متعاقباً به اطلاع کاربر می‌رسد. در این صورت کاربر حق طرح هیچ‌گونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت. مهم ترین مصادیق این بند به نحوه غیر انحصاری به شرخ زیر می‌باشد.

۱.۱: فروش یا انتشار محصولات دهکده سی ام اس به نحو مستقیم یا غیرمستقیم در سایر پلتفرم‌ها و وب‌سایت‌ها به سبب فعل یا ترک فعل کاربر.
۱.۲: در صورتی که کاربر با ایمیل یا شماره متعلق به دیگری اقدام به ثبت نام در سامانه دهکده سی ام اس نماید.
۱.۳: کاربر بیش از یک حساب کاربری داشته باشد.
۱.۴: توهین یا افترا زدن به دهکده سی ام اس یا سایر کاربران به هر نحو (از جمله به نحو غیرانحصاری از طریق پنل کاربری کاربر یا در فضای مجازی)
۱.۵: هرگونه اقدامی از سوی کاربر که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری و نام و اعتبار دهکده سی ام اس شود.
۱.۶: هرگونه تبلیغ محصول دیگر و ایجاد بحث در مورد پلتفرم‌های دیگر از طریق پنل کاربری کاربر در وب‌سایت دهکده سی ام اس

 1. در صورتی که کاربر از سامانه دهکده سی ام اس، محصولی را خریداری نکرده باشد، دهکده سی ام اس می‌تواند به صلاح خود حساب کاربری را بدون هیچ دلیلی مسدود و یا حذف کند.
 2. در صورتی که به هر دلیل دیگری حساب کاربری کاربر مسدود شود، مقررات این ماده اعمال خواهد شد.

ل – پشتیبانی محصولات

 1. ارائه خدمات پشتیبانی توسط دهکده سی ام اس و کارکنان آن از طریق سیستم تیکت پشتیبانی دهکده سی ام اس در خصوص مشکلات مربوط به عملکرد محصول در محیط وردپرس است.
 2. بررسی دیدگاه‌های هر محصول، چگونگی پاسخگویی دهکده سی ام اس به دیدگاه کاربران و زمان ارسال پاسخ‌ها می‌تواند معیار خوبی برای سنجش پشتیبانی این سامانه باشد.
 3. دهکده سی ام اس تعهدی ملزم به ارائه راهنمای فارسی استفاده از محصولات نیست. اما راهنما و مستندات محصول به زبان اصلی در دسترس خریدار قرار خواهد گرفت.
 4. خدمات شخصی‌سازی و اعمال تغییرات و پیکربندی خارج از پشتیبانی دهکده سی ام اس محسوب می‌گردد و کاربر برای شخصی‌سازی و خدمات بدین شکل باشد، مستلزم به پرداخت هزینه جداگانه خواهد بود.

م – شرایط مرجوعی
مستفاد از ماده ۳۷ قانون تجارت الکترونیکی و بند ماده ۱ آیین نامه اجرایی مواد ۳۸ و ۴۲ قانون تجارت الکترونیکی، مقررات مرجوعی مشمول محصولات دهکده سی ام اس که بنا بر طبیعت آن‌ها امکان باز پس دادن آن‌ها وجود ندارد نمی‌شود. در سامانه دهکده سی ام اس چناچه اثبات شود که محصول دارای مشکلات اساسی است، محصول خریداری شده لغو و مبلغ پرداخت شده به موجودی حساب کاربری خریداری مسترد می‌گردد.

شرایط ارجاع هزینه به موجودی حساب کاربری:
– ناسازگاری محصول خریداری شده، یعنی محصول به صورت اساسی در عملکرد آن مشکل وجود داشته باشد.

تصبره: مشکلات محصول پس از بررسی کارکنان دهکده سی ام اس و صحت این موضوع به مدیریت ارجاع می‌گردد.

شرایط عدم عودت هزینه به خریدار:

– خرید اشتباه
– خرید تکراری
– عدم توجه به توضیحات و امکانات محصول
– عدم توجه به نیازمندی‌های لازم جهت نصب و استفاده از محصول که در توضیحات آن ذکر شده است
– عدم توانایی در استفاده از محصول به دلیل ضعف دانش فنی از سوی خریدار
– ناسازگاری محصول با سایر محصولات به دلیل عدم برقراری شرایط استاندارد
– عدم نیاز به محصول
– عدم استفاده از محصول
– توقف فروش محصول

ن – توافق نامه

 

توافق نامه استفاده از خدمات دهکده سی ام اس تابعی است از قوانین جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین مجامع ناظر بر خدمات قابل ارائه دهکده سی ام اس و از آنجا که این قوانین توافقات در سطح کشور و بین الملل به طور آنلاین و ماهانه امکان تغییر دارند. دهکده سی ام اس حق تغییرات آنی در توافقنامه را بر خود محفظ می‌داند و نسخه توافق نامه بروز شده را از طریق لینک توافقنامه در وب سایت دهکده سی ام اس در دسترس عموم قرار خواهد داد. همچنین دهکده سی ام اس مسئولیتی نسبت به اطلاع‌رسانی نفر به نفر در خصوص تغییرات احتمالی را ندارد.